Факультет Інформатики
Національного Університету «Києво-Могилянська Академія»
Інформація про вступ
Історія факультету

Факультет інформатики (ФІ) є одним з наймолодших факультетів НаУКМА, проте вже третій рік поспіль посідає перші сходинки у рейтингах ЗВО України за рівнем ІТ-освіти, випускає досвідчених і кваліфікованих спеціалістів; також на факультеті викладають його випускники та співробітники ІТ-компаній.

Історія створення Факультету інформатики була доволі буремною і приголомшливою, втім, як і історія відродження Могилянки в цілому. Все почалось з особистості Миколи Глибовця – нинішнього декана ФІ, а тоді ще викладача КНУ ім. Тараса Шевченка. У 1992 році він за запрошенням почав викладати програмування в НаУКМА в департаменті економічних наук. Як пише сам М. Глибовець «вражала атмосфера довіри, свободи і прагнення до новизни, жага студентів до навчання та патріотична вмотивованість студентів і викладачів». З 1993 року він починає викладати ще й на природничому факультеті, де знайомиться з однодумцями, і вони разом починають процес інформатизації Могилянки – створюють Лабораторію інформатики та інформаційно-комп’ютерний центр (ІКЦ).

В 1993 році на Факультеті природничих наук була створена кафедра комп’ютерних наук, а в 1995 році було відокремлено Департамент комп’ютерних наук і відбувся перший набір студентів за спеціалізацією «Комп’ютерні науки». В 1997 році було створено кафедру математики, куди до викладання було залучено дуже багато провідних українських математиків. Цікаво, що вступ до НаУКМА тоді відбувався за внутрішнім тестуванням, на базі якого потім було створена система ЗНО, а для перевірки тестів співробітниками кафедри інформатики було створене унікальне на той час програмне забезпечення.

У 2000 році на базі Департаменту комп’ютерних наук було створено Факультет інформатики – той, яким ми його знаємо зараз. На цьому ФІ не зупинив свій розвиток: після бакалаврських програм створювалися магістерські (нині на факультеті діють також аспірантські та докторські програми), покращувалося кадрове та матеріальне забезпечення, зміцнювалась міжнародна співпраця.

Наразі на факультеті діють три бакалаврські, чотири магістерські, три аспірантські та одна докторська програма, працює Інститут післядипломної освіти, лабораторія ФІ обслуговує 10 комп’ютерних класів та діють десятки програм міжнародного співробітництва.

Докладніше про історію створення факультету ви можете дізнатися у книзі:

Глибовець М. М. Справа мого життя - Факультет інформатики НаУКМА. Київ, 2017. 152 с.

Якщо у вас є слушна проозиція, зауваження щодо розвитку
Факультету Інформатики, скористайтеся необхідною
контактною формою