top of page

Кафедра мережних технологій

Сетевой концентратор и кабель

Опис кафедри

Головним завданням кафедри є підготовка фахівців з комп'ютерної математики, високопродуктивних обчислень на багатопроцесорних обчислювальних системах та графічних картах, розробка передових технологій для комп'ютерних мереж, суперЕОМ та графічних карт. На кафедрі розвивається проект хмарної математики MathPartner з відкритим доступом, розробляютьcя нові ефективні алгоритми символьно-чисельних обчислень. Планується створення регіонального центру "Комп'ютерної математики та високопродуктивних обчислень". Спільно з іншими кафедрами факультета наша кафедра бере участь у забезпеченні циклу нормативних та професійно-орієнтованих дисциплін факультету.

Кафедра заснована д.т.н. Олександром Леонідовичем Синявським у 2002 році. Пізніше кафедрою завідували проф. А.Ю. Дорошенка, проф. О.Л.Яловець, проф. Я.А. Слободян та доц. О.В. Франчук.

З 2017 року кафедру очолює Геннадій Іванович Малашонок, доктор фізико-математичних наук, професор. З цього часу у науковій тематиці кафедри з'явилися нові напрямки: розподілені обчислення на суперЕОМ, блочно-рекурсивні матричні алгоритми для розріджених матриць, комп'ютерна математика, хмарні обчислення та комп'ютерна алгебра. На факультетському сервері було встановлено та продовжила свій розвиток хмарна математика  MathPartner. У 20020 році було видано навчальний посібник з паралельних обчислень, в основі якого лежали алгоритми пакета MathPartner та нове суперкомп'ютерне середовище виконання.
 
У 2023 році на базі кафедри було відкрито магістерську програму "Комп'ютерна математика". Базові навчальні дисципліни цієї магістратури цілком спираються на пакет MathPartner, його алгоритми символьно-чисельних обчислень, розвинений навчальний сервіс та бібліотеку паралельних обчислень зі своїм середовищем виконання.

Випускники кафедри можуть продовжувати навчання в аспірантурі за напрямом "Комп'ютерні науки" або в аспірантурі НаУКМА, або в аспірантурі спільної з ІСП НАНУ.

Основні напрямки досліджень кафедри:

Архітектура хмарної математики:
 

  • Програмування розподілених обчислювальних систем та мереж;

  • Алгоритми високопродуктивних обчислень для суперЕОМ та графічних карт;

  • Символьно-чисельні алгоритми комп'ютерної алгебри

  • Розробка відкритої хмарної системи для чисельних та символьних обчислень;

  • Створення освітнього кластера для   організації навчального процесу з точних наук у середніх та вищих навчальних закладах України;

Адміністрація

Малашонок.jpg

Малашонок Геннадій Іванович

Професор, доктор фіз-мат наук, зав. кафедри Факультет інформатики

Кабінет: 1-204

вн.108

Волкова.jpg

Волкова Аліна Миколаївна

Спеціаліст

Кабінет 3-223

 вн. 116

Викладачі

bottom of page